Azorské ostrovy

Azorské ostrovy jsou rozděleny do tří geografických skupin – východní, centrální a západní – a jejich společným znakem jsou všudypřítomné důkazy sopečného původu, nedotčená příroda, zelené bohatství a božský klid. K tomu však každý z ostrovů přidává něco navíc. Během dovolené se tedy rozhodně vyplatí poznat všechny – můžete využít místní aerolinky nebo si udělat výlet lodí.

Ostrovy patří pod portugalskou správu, mají však status autonomního území. První, čeho si po příletu nelze nevšimnout, je všudypřítomný klid a absence každodenního shonu. Může za to jistě i vzdálenost dělící Azory od kontinentů – od evropské pevniny je to 1300 kilometrů a geografická izolovanost je při pohledu na mapu více než zřejmá.

Místní lidé si žijí po svém, a hlavně v poklidu. Dalším důvodem, proč si zde snadno připadáte jako v místě, kde se zastavil čas, je poměrně nízká hustota obyvatelstva a svěží zeleň všude kolem. Azory tvoří devět ostrovů, každý z nich je osobitý, ale společným jmenovatelem většiny z nich jsou zelené pastviny a lesy.

LTweb