Hurghada - El Gouna

El Gouna - luxusní letovisko 30 km severně od Hurghady. Celá oblast je uměle vytvořena a zajímavostí je, že vznikla spíše jako soukromé letovisko pro jednoho z nejbohatších egypťanů  a jeho přátel. Postupně začala výstavba ubytovacích kapacit a letovisko získávalo na oblibě. Najdete zde ovšem pouze luxusní hotely nejvyšší kvality, včetně známého kasina Aladin. 

Letovisko El Gouna vzniklo okolo uměle vyhloubených lagun spojených s mořem. Každý hotel má vlastní lodní kyvadlovou dopravu. Po letovisku je možné se také dopravovat otevřenými minibusy.Zajištěna je i pravidelná autobusová doprava do centra Hurghady. Koupat se můžete u hotelových lagun a nebo u otevřeného moře. Vstup přímo přes písečnou pláž, u některých pláží i přes mola.

Celá oblast je uzavřená, což je velká přednost pro zajištění soukormí s bezpečnosti hostů. V současné době je v areálu 17 hotelů.

El Gouna  má své obchodní centrum v arabském stylu. Najdete zde i různé umělecké galerie. prodejny značkového oblečení, butiky, internetové kavárny. Každý večer je možné navštívit některou z diskoték. Určitě doporučujeme i procházku po promenádě k přístavu, kde kotví nádherné jachty. V okolí můžete posedět v některé z kaváren a ochutnat místní speciality.

Díky krásnému a čistému moři má téměř každý hotel potápěčské centrum.  

El Gounu ocení i golfisté, 18 jamkové hřiště se nachází u hotelu Steigenberger Golf Resort.

Celá oblast je velice pečlivě udržovaná a čistá.

LTweb