Hurghada

Hurghada je největší a zároveň nejstarší přímořské letovisko na pobřeří Rudého moře. Postupem doby se z malé rybářské osady vyrostlo turistické centrum s více než 150 hotely. V současné době zde bydlí přes 40.000,- obyvatel. Najdete zde hotely všech kategorií. Většina hotelů má vlastní pláž, pokud hotel není na pláži, vždy je k dispozici pláž u  sesterského hotelu, kam vás zdarma dopraví. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do vody. Velká část hotelů má své vlastní aquaparky, což ocení zejména děti. Pokud je vaším cílem šnorchlování a zkoumání podmořského života, zvolte si raději hotely na okraji Hurghady, v centru se nenachází mnoho korálových útesů.

Hurghada  díky své centrální poloze umožňuje návštěvu všech historických lokalit, které se nachází v Egyptě. Můžete navštívit Egyptské muzeum v Káhiře, pyramidy v Gíze, velkolepé chrámy v Luxoru a Karnaku, Údolí králů a nejznámější Tutanchamonovu hrobku, kláštěr na hoře Sinaj. 

Hurghada je známá také svými nákupními možnostmi. V centru najdete typické arabské krámky s rukodělnými výrobky, kavárničky s vynikající kávou či čajem. Pokud máte rádi vodní dýmky, určitě si vyberete z mnoha nabízených příchutí tabáku.

Praktické informace:

Cestovní pas musí být platný 6 měsíců po návratu z Egyptu.

Pro vstup na území Egyptu je nutné vízum.

Vhodná doba pro návštěvu je prakticky celý rok. Teplota vzduchu neklesá pod 20 °C v zimním období, v letních měsících se blíží i 40 °C. Teplota vody se pohybuje od 22 do 28 °C.

Egyptská měna je libra (LE), ale obchodníci akceprují i platbu eury nebo dolary.

Doba letu z ČR je 4 hodiny. 

 

 

Výlety

 

Šnorchlování - ostrov Giftun

Krásný písečný ostrov leží asi hodinu cesty jachtou z Hurghady. Vyplouvá se ráno v 9 hodin z Hurghady, cestou je zastávka na otevřeném moři u korálových ostrovů s možností potápění. Pokračuje se na ostrov, kde loď zakotví a klienti tráví přiblizně jednu hodinu na panenské pláži. V ceně je zahrnut oběd (výtečné ryby vařené na lodi) a zapůjčení potřeb ke šnorchlování. Návrat do přístavu kolem 16 hodiny.
Orientační cena: 690 Kč, děti do 12 let 420 Kč

 

Beduinská večeře

Výlet džípem za beduíny. Odjezd z Hurghady je po obědě, následuje dobrodružná hodinová cesta pustou pouští a okolními horami do beduínské vesnice, kde beduínky pečou placky, chovají velbloudy a kozy a nabízejí tradiční výrobky, jako například koření a šperky. V ceně je zahrnuta projížďka na velbloudech a tradiční večeře - barbeque, která se připravuje během odpoledne. Večer beduíni hrají na hudební nástroje, zpívají a zvou hosty k tanci. Cestou zpět je zastávka v poušti a pozorování západu slunce.
Orientační cena: 690 Kč, děti do 12 let 420 Kč

 

Plavba ponorkou

Dobrodružná plavba ponorkou hotelu Sindbad trvá přibližně 50 minut. V ponorce jsou stolky, u kterých je okno, kterými lze pozorovat podmořský život.
Orientační cena: 1 100 Kč, děti do 12 let 550 Kč

 

Káhira - celodenní výlet

Celodenní zájezd do hlavního města Egypta. Odjezd v časných ranních hodinách,snídaně je na cestu v balíčku. Po příjezdu do Káhiry prohlídka Egyptského muzea. Po obědě, který je v ceně výletu, následuje návštěva pyramid a Sfingy v Gíze a dále Papyrus institutu a orientální parfumerie. Návrat v nočních hodinách, pozdní večeře.
Orientační cena: 2 070 Kč, děti do 12 let 1 100 Kč

 

Káhira dvoudenní výlet

Odjezd v časných ranních hodinách,snídaně je na cestu v balíčku. Po příjezdudo Káhiry prohlídka Egyptského muzea. Po obědě, který je v ceně výletu, následuje návštěva pyramid a Sfingy v Gíze a dále Papyrus institutu a orientální parfumerie. Po prohlídkách ubytování v hotelu a večeře. V průběhu druhého dne si můžete prohlédnout Alabastrovou mešitu a poté budete pokračovat do Sakkary, kde uvidíte první pyramidu – pyramidu panovníka Džosera. V pozdních večerních hodinách návrat do Hurghady.
Orientační cena: 4 130 Kč, děti do 12 let 2 060 Kč

 

Luxor

Překrásný a velmi oblíbený celodenní výlet za památkami egyptské historie. Odjezd v časných ranních hodinách, cesta přes poušť do nilského údolí. V Luxoru klienti navštíví západní břeh Nilu (Údolí králů, Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut, alabastrové dílny). Po obědě, který je v ceně výletu, následuje prohlídka východního břehu (chrám v Karnaku, institut papyru). Návrat v nočních hodinách, pozdní večeře.
Orientační cena: 2 060 Kč, děti do 12 let 1 100 Kč

 

 

Výše uvedené ceny nezahrnují vstupy. Minimální účast pro konání výletů je 5 osob. Ceny jsou orientační a mohou se měnit.

 

 

LTweb