Marsa Alam

Marsa Alam je nejmladší z letovisek na pobřeží Rudého moře. Je vhodná především pro strávení klidné dovolené. Do podvědomí se dostalo teprve vybudování mezinárodního letiště. Do té doby bylo přístupné pouze autobusovou dopravou z 240 km vzdálené Hurghady. Oblast je vyhledávána pro neporušenost korálů a čistotu moře. Stále vanoucí vítr láká příznivce windsurfingu a parasailingu.

Hotelové resorty jsou převážně samostatně stojící, rozprostírají se na sever až ke starověkému přístavu El Quseir (70 km) a jižně k městu Marsa Alam, které je vzdálené 50 km od letiště. Letiště se nachází u nově vybudovaného a přístavu Port Ghalib. Tento přístav je spolu s letištěm v soukromém vlastnictví, což poznáte i na kvalitě služeb. V přístavu kotví luxusní jachty egyptských rezidentů i zahraničních návštěvníků. Je zde také malá nákupní pasáž s obchůdky, kavárnami a rychlým občerstvením. Budete mile překvapeni chováním místních obchodníků. Nepřemlouvají vás k nákupu, jen se decentně zeptají. Po zkušenostech z Hurghady to jistě oceníte. 

Od hotelů je vstup do moře přes korálové podloží, je jen několik zátok, kde je na mořském dně jemný písek (Al Malikia). Většina hotelů má pro snadnější vstup vybudované i molo. Korálový útes se táhne podél celého pobřeží a proto jsou zde idelání podmínky pro šnorchlování a potápění. Poblíž Marsy Alam je na volném moři velké množství lokalit s korály i vraky lodí, které vyhledávají potápěči z celého světa.

Historie Marsa Alam se datuje do doby faraonů, město se nachází na důležité obchodní stezce od pobřeží k údolí Nilu do Edfu. Podél této cesty byly zakládány doly na zlato a smaragdy. Na některých místech jsou k vidění nástěnné malby s africkou faunou. Bohužel, silnice je pro turisty zatím uzavřena.

 

Výlety

 

Káhira letecky

Celodenní letecký zájezd do hlavního egyptského města. Transfer do Hurghady v brzkých ranních hodinách, let Hurghada – Káhira. Po příletu do Káhiry, návštěva pyramid, Sfingy v Gíze a Káhirského muzea. Po prohlídce odjezd na letiště, let Káhira – Hurghada a transfer do vašeho hotelu. Návrat v pozdních večerních hodinách. V ceně výletu je autobusová doprava, zpáteční charterová letenka Hurghada – Káhira – Hurghada, průvodce, oběd a vstupy kromě vstupu do pyramid a místnosti s královskými mumiemi v Káhirském muzeu.
Cena: 7 000 Kč, děti do 12 let 3 500 Kč

 

Luxor

Velmi oblíbený výlet za památkami egyptské historie. Odjezd v časných ranních hodinách, cesta přes poušť do nilského údolí. V Luxoru navštívíte Údolí králů – faraonské hrobky, chrám královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy. Poté se přeplavíte lodičkou na východní břeh, kde navštívíte chrám v Karnaku. Návrat v nočních hodinách. Program se pořádá pro min. 10 osob. V ceně výletu je doprava, oběd, průvodce a vstupy, kromě vstupu do Tutanchamonovy hrobky.
Cena: 2 800 Kč, děti do 12 let 1 400 Kč

 

ostrov Hamata

Výlet pro všechny milovníky krásného potápění na panenský ostrov Hamata. V ceně výletu je doprava, průvodce, potřeby ke šnorchlování.
Cena: 1 680 Kč, děti do 12 let 840 Kč

 

 

Asuán jednodenní

Návštěva Velké asuánské přehrady - kontroverzního kolosálního díla, které se stalo jedním ze světových symbolů Egypta. Při výletě ještě navštívíte chrám bohyně Eset na ostrově Philae, který byl založen v roce 350 př. n. l. chrám v Edfu. Návrat v pozdních večerních hodinách. Program se pořádá pro min. 10 osob. V ceně výletu je doprava, oběd, průvodce a vstupy.
Cena: 2 660 Kč, děti do 12 let 1 330 Kč

 

Asuán dvoudenní

Dvoudenní autobusový výlet do Asuánu s návštěvou Velké asuánské přehrady - kontroverzního kolosálního díla, které se stalo jedním ze světových symbolů Egypta a Núbijského muzea v Asuánu. Při výletě ještě navštívíte chrám bohyně Eset na ostrově Philae. Ubytování v hotelu kategorie 4*. Večeře. Druhý den odjezd v brzkých ranních hodinách (snídaně formou balíčku během cesty) na západní břeh Násirova jezera a prohlídka chrámu Abu Simbel. Návštěva chrámu v Edfu. Návrat v pozdních večerních hodinách. Program se pořádá pro min. 10 osob. V ceně výletu je doprava, ubytování (1 noc), oběd a večeře první den, snídaně a oběd během druhého dne, průvodce a vstupy.
Cena: 5 600 Kč, děti do 12 let 2 800 Kč

 

Safari

Výlet do pouště, kde na Vás čeká den plný dobrodružství. Vyzkoušet si můžete jízdu v džípech, projížďku na čtyřkolkách či velbloudech. V ceně výletu je doprava, večeře, průvodce.
Cena: 1 400 Kč, děti do 12 let 350 Kč

 

Šnorchlování Abu Dabab

Půldenní výlet na šnorchlování do nádherných vod v oblasti známé výskytem želv a „mořských krav”. V ceně výletu je doprava, průvodce.
Cena: 830 Kč, děti do 12 let 420 Kč

 

Poznámka: Minimální účast pro konání výletů je 5 osob. Ceny jsou orientační a mohou se měnit.

 

 

 

 

 

LTweb