Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je další z oblíbený egyptských letovisek na břehu Rudého moře. Z původní staré rybářské osady se stalo vyhledávané turistické středisko skládající se z několika hotelových lokalit v celkové délce 34 km. Na jižní straně si zachovalo tradiční starobylý ráz s přístavem a tržištěm, 7 km na sever vzniklo luxusní hotelové středisko Naama Bay. Zde u nádherné pláže vyrostly moderní hotelové komplexy. Korálový útes se táhne ve vzdálenosti několika desítek metrů od pobřeží do vzdálenosti 80 km, To dělá z Sharm El Sheikhu jednu z nejvíce navštěvovaných potápěčských lokalit na světě. Teplota vody je zde stabilně vysoká po celý rok, což je další důvod oblíbenosti střediska. Je zde ale méně klasických písečných pláží, vstup do vody je přes korálové podloží nebo přes molo.

Nabq Bay - nová moderní část s promenádou, vzdálená 5 km od letiště. Nádherné korálové útesy.

Sharks Bay - část s označením nejčistší moře na světě. Nachází se 5 km jižně od letiště, ze zajímavostí lze uvést ledové kluziště a jízdárnu. také zde můžete večer korzovat po malé promenádě.

Ras Um El Seid Hills - komfortnější letovisko 2 km jižně od starého přístavu a tržiště, vzdálenost od letiště 14 km. Je zde oblíbené delfinárium s možností plavat s delfíny.

Naama Bay - nejživější letovisko na zdejším pobřeží, velké množství obchůdků a obchodních pasáží. Písečná pláž s pozvolným vstupem do vody (doporučujeme boty do vody).

 

Výlety

 

Klášter Svaté Kateřiny

Klášter sv. Kateřiny se nachází v malém údolí ve výšce 1 570 metrů mezi horami Gebel Músa (Hora Sinaj - Mojžíšova hora) a Gebel Catherine (Hora sv. Kateřiny). První příchod poutníků do této oblasti se datuje do roku 300 po Kristu. Nadšená propagátorka křesťanství, císařovna Helena zde nechala na místě biblického tzv. zázraku hořícího keře roku 330 postavit kostel, který byl v 6. století začleněn do opevněného kláštera obehnaného 12 až 15 m vysokým žulovým valem. Uprostřed kláštera se nalézá justiniánská bazilika, jejíž dochovaná vnitřní výzdoba ze 17. a 18. století. Jednou z nejpozoruhodnějších věcí jsou tři dochované byzantské mozaiky v apsidě ze 6. století, které uprostřed zobrazují Ježíšův zázrak na hoře Tábor, vlevo Mojžíše, jenž před hořícím trnitým keřem odkládá sandály a vpravo Mojžíše přijímajícího desky desatera. Za oltářem se nachází kaple hořícího keře a v arkádové stavbě nalezneme cennou sbírku ikon a světově proslulou knihovnu.
Cena: 1 230 Kč, děti do 12 let 800 Kč

 

Káhira - celodenní letecký výlet

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry navštívíte Egyptské muzeum a pyramidy v Gíze. Po obědě (ceně výletu), následuje návštěva Papyrus institutu a seznámení se s výrobou tohoto pozoruhodného staroegyptského „papíru”. Návrat do resortu v pozdních nočních hodinách.
Cena letecky: 6 500 Kč, děti do 12 let 6 220 Kč

 

Klášter Svaté Kateřiny a Mojžíšova Hora

Jedinečným zážitkem je tříhodinová pouť na druhou nejvyšší horu Sinaje - Gebel Músa, vysokou 2 285 m, kam vede buď relativně pohodlná cesta s mnoha serpentinami nebo 3 tisíce rozeklaných, příkrých schodů. Na horu se vystupuje v brzkých ranních hodinách a na vrcholku si můžeme vychutnat úchvatný východ slunce. Během cesty zpět ke Klášteru sv. Kateřiny se otevírají nádherné pohledy na okolní hory, které vycházející slunce barví do různých odstínů červeně.
Cena: 1 090 Kč, děti do 12 let 660 Kč

 

Izrael a Jeruzalém - celodenní výlet

Celodenní výlet do kolébky křesťanské civilizace. V brzkých ranních hodinách překročíte egyptsko-izraelské hranice a po cestě do Jeruzaléma se zastavíte u Mrtvého moře, kde můžete vyzkoušet jeho blahodárné účinky. Při své návštěvě Jeruzaléma uvidíte jeho nejznámější místa (Křížovou cestu, Chrám Božího hrobu, Zeď nářků, Getsemanskou zahradu s Bazilikou národů, dle možností Chrámovou hor...). Poté cesta zpět, krátká zastávka u Mrtvého moře s možností nákupu kosmetiky. Cesta zpět do Eilatu a překročení hranic zpět do Egypta.
Cena: 3 990 Kč, děti do 12 let 3 850 Kč

 

Ras Mohamed

Stále více lidí láká poznání podmořského života, který najdeme v nepřeberné míře na dosud téměř neporušených korálových útesech jižního Sinaje. 30 km od Sharm El Sheikhu se nachází jeden z pěti národních parků Sinajského poloostrova. Ras Mohamed byl ustanoven národním parkem v roce 1983 a od té doby ho každým rokem navštěvuje stále více turistů - potápěčů, stejně tak jako lidí, kteří touží po odpočinku v okouzlující přírodě.
Cena: 1 030 Kč, děti do 12 let 800 Kč

 

Minimální účast pro konání výletů je 5 osob. Ceny jsou orientační a mohou se měnit.

 

   

LTweb