Mallorca

Mallorca je ostrov náležící Španělsku, který je nejen největším ostrovem Baleárských ostrovů, ale také je největším ostrovem Španělska. Ostrov se nachází v západní části Středozemního moře a je vzdálený přibližně 200 km od Barcelony a Valencie. Mallorca je také známá pod označením slunečný ostrov. Slunce zde totiž svítí více než 300 dní v roce.

Hlavním městem je Palma de Mallorca. Na tento středomořský ostrov proudí v průměru 12 milionů turistů ročně a proto se stal turismus hlaví obživou místního obyvatelstva. Dalšími způsoby obživy je zemědělství a pěstování vína. Příroda je zde nádherná a plná svěžesti. Na celém ostrově roste mnoho druhů stromů např. pomerančovníky, borovice, olivovníky, fíkovníky a spousta dalších rostlin.

Historicky Mallorcu obývali a dobývali Římané, Maurové i Byzantinci, proto se zde dochovalo mnoho památek a zajímavých staveb. Na obranu před piráty bylo v 16. století kolem ostrova postaveno na 84 obraných věží.

Místní obyvatelé se vyznačují velmi pohodovým životním stylem a nadmíru velkou pohostinností. Na Mallorce se stále dodržuje starý zvyk polední pauzy, která trvá přibližně 3 hodiny.

Památky jsou na Mallorce zastoupeny v hojném počtu. Hlavnímu městu dominuje katedrála Le Sue, která byla dostavěná roku 1587. Zajímavé je i městečko Deia, které je velmi oblíbené umělci a to hlavně díky svým strmým uličkám. Za návštěvu stojí i městečko Andratx, jež je plné starých kostelů. Na ostrově se zachovala i funkční dráha starého vlaku, která vede z Palmy do městečka Sóller a zpět.

LTweb