Boa Vista

Ostrov Boa Vista je třetím nejmenším ostrovem Kapverdských ostrovů. Je známý hlavně díky svým dlouhým a prosluněným plážím. Na ostrově je mnohem méně hotelů než na ostrově Sal, takže je zde větší klid. Místní lidé jsou tu více tradiční. Ostrov Boa Vista je známý také bohatým podmořským životem. Nachází se zde hodně ryb a želv. V okolí ostrova se, díky podmořským proudům, nachází  hodně ztroskotaných lodí.

Na ostrově je možnost vyrazit na nespočet výletů. Nejznámější jsou výlety na terenních vozech kolem celého ostrova. Trasa vede přes pouštˇ, kolem nejznámějšího vraku lodi Santa Maria a přes místní „Route 66“. Také je možnost půjčit si čtyřkolky nebo buginy a vyrazit po poušti na opuštěné pláže.

Na ostrově můžete trávit čas jak odpočíváním na pláži, tak si můžete vyzkoušet i celou řadu vodních sportů. Mezi oblíbené aktivity zde patří rybaření, windsurfing, surfování, potápění i turistika. Je zde i možnost vyrazit do hlavního městečka Sal Rei. Nachází se zde pár obchůdků, restaurací, hotelů a přístav.

Příjemnou zprávou je, že místní obchodníci mají na hotelové pláže vstup zakázaný, takže váš odpočinek nebude ničím rušen.

 

LTweb