Kapverdské ostrovy

Chcete na dovolenou za exotikou, ale nemáte rádi dlouhé lety? Máte raději pláže bez davů? Rádi se potápíte, rybaříte či máte v oblibě windsurfing nebo se rádi projedete na čtyřkolce? Milujete tropy, avšak alergie vám nedovolí do nich cestovat? Hledáte pohodu? Zkuste Kapverdy.

Půlkruh osmi větších a několika menších sopečných ostrovů připomíná právě objevený ráj. Kombinace oázy klidu, slunečného počasí, příjemného chladivého mořského větru, nekonečných pláží, úchvatné přírody, výborného jídla a pití je korunována průzračně čistým mořem.

Z jednání a chování místních je nadevše patrné, že stres si do svých duší pouštět nehodlají. Není to ale ani postoj, že na všechno je dost času – ve smyslu španělského „maňana“, které znamená „zítra“, ale mnohdy může znamenat „nikdy“. Kapverďané jsou prostě v pohodě a následkem toho se pocit uvolněnosti a pohody zmocní i vás.

Ostrovy Sal a Boa Vista. Název „Sal“ znamená v portugalštině sůl: ekonomika ostrovu byla totiž v minulosti závislá právě na těžbě soli. Spolu s ostrovy Boa Vista a Maio patří do skupiny východních pískových ostrovů s překrásnými plážemi. Na Salu se můžete věnovat především surfování, windsurfingu, kitesurfingu a podobným sportům, které vyžadují vysoké vlny a vítr v plachtách.

Milovníci zvířat by se měli vydat na ostrov Boa Vista, který je domovem želv. Nachází se zde čtvrtá největší populace želv na celém světě. Ostrov díky horkým a suchým větrům ze Sahary uchvacuje písečnými dunami rozesetými po celém ostrově a nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Právě na Boa Vista si dosyta vychutnáte klid a neopakovatelné kouzlo Kaprverd.

LTweb