Kostarika

Kostarika

Původní název Costa Rica – bohaté pobřeží. Tak tuto půvabnou a sympatickou středoamerickou zemi kdysi pojmenoval Kryštof Kolumbus, když při své poslední návštěvě viděl původní obyvatele a jejich zlaté poklady.

Kostarika je také často nazývána Švýcarskem Střední Ameriky a jedním z posledních rájů na zemi. Naleznete zde téměř čtyřtisícové hory, pobřeží dvou oceánů, nedotčené tropické pralesy, pláže lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky a jezera. Tato překrásná středoamerická země má návštěvníkům co nabídnout.

Kostarika patří do tropického podnebného pásu, přičemž nejteplejší jsou obvykle oblasti okolo pobřeží. Průměrné teploty se tady pohybují okolo třiceti stupňů Celsia. Léto v Kostarice trvá od prosince, do dubna, zima naopak od května do listopadu. I zde narazíte na období dešťů a období sucha. Období dešťů trvá v Kostarice od května do listopadu a období sucha pak od prosince do dubna. Ideální doba pro návštěvu je od prosince do konce dubna, kdy zde panuje místní léto. Počítat ale musíte se srážkami, které mohou být v některých oblastech dosti vydatné.

Vstupní formality

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu do Kostariky vízum. Návštěvníci musí mít platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu z Kostariky. Po příletu se vyplňují registrační karty.

Očkování a lékař

Očkování se pro cestu do Kostariky nevyžaduje. Vezměte si s sebou léky, které běžně užíváte při zvýšené teplotě, bolestech hlavy a střevních potížích.

Úřední jazyk

Úředním jazykem je španělština.

Časový posun Kostarika - Praha

Časový posun proti České republice je - 7 hodin, v době letního evropského času je - 8 hodin.

Měna a směnárny

Místní měnou je colon (CRC), který se dělí na 100 centimos. Kurs je cca 1,- USD = 400 CRC. V obchodech se většinou platí v colonech, ale můžete platit také v amerických dolarech. KOSTARIKA Jsou zde velmi rozšířeny kreditní karty.

LTweb