Maďarsko

Maďarsko

Maďarsko - to znamená proslulé lázně a termální koupaliště, vynikající maďarská kuchyně, skvělá vína a historické památky.   Zobrazit více

Katalog destinací

Balaton
Balaton

Maďarské "moře" Balaton leží v Zadunají a je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání jsou letní měsíce, kdy voda často dosahuje až 28°C.

Budapešť
Budapešť

Budapešť neboli malá Paříž na Dunaji má co nabídnout. Památky, zajímavá muzea, plavby po Dunaji, světoznámé lázně, tržnice, hrad a navíc je i lehce dostupná autobusem nebo vlakem.

Bükfürdo
Bükfürdo

Oblast, kterou proslavily termální lázně, leží v západní části Maďarska. Komplex s 27 bazény je otevřen po celý rok a nabízí i nově vybudovaný svět sauny. Návštěvníkům golfistům doporučujeme návštěvu jednoho z nejlepších hřišť v Maďarsku.

Eger
Eger

Györ
Györ

Harkány
Harkány

Hevíz
Hevíz

Nedaleko Balatonu je nejznámější a nejstarší lázeňské městečko Maďarska Hevíz. Léčebné účinky termální vody využívali již staří Římané. Najdete zde termální jezero i dětské plavecké bazény a baby bazény.

Kehidakustány
Kehidakustány

Toto malebné městečko najdete asi 15 km severně od Hevízu. Léčí se zde pohybové ústrojí, revmatismus, klouby a páteř. Termální voda neobsahuje radium, a je proto vhodné na koupání i pro děti a osoby trpící na srdeční onemocnění.

Mosonmagyaróvár
Mosonmagyaróvár

Neszmély
Neszmély

Poznávací zájezdy
Poznávací zájezdy

Sárvár
Sárvár

Oblíbené město na západě Maďarska je známé i díky hradu, v němž žila Alžběta Báthoryová. Město nabízí dva vydatné prameny termální vody, dostatek bazénů a svět saun.

Szeged
Szeged

Vargesztes
Vargesztes

Lesy, kopce, jezera a ideální místo na klidnou dovolenou.

Velenské jezero
Velenské jezero

Třetí největší jezero v Maďarsku s vodní plochou 26 km2. Jezero se řadí mezi nejteplejší v Evropě. Jsou zde i nově rekonstruované léčebné, termální a zážitkové lázně Agárd.

Zalakaros
Zalakaros

Malé lázeňské městečko v jihozápadní části Maďarska. Léčí se zde hlavně pohybové ústrojí, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř.

LTweb