Maroko - pouštní offroad 3*3*3*

Asap-Dovolená.cz - Maroko - Poznávací zájezdy

Program:

Přejezdy automobily 4x4 • nocleh v táboře nomádů • západ slunce na Sahaře • Ksar Ait Benhaddou • Marrákéš - červené město • pro zájemce týdenní pobyt v Agadiru!

Den 1

Po příletu následuje pasové odbavení, transfer do hotelu na přenocování.

Den 2

Po snídani sedneme do terénních automobilů a vydáme se na jih země. Projedeme zemědělskými oblastmi, kde se pěstuje zelenina a ovoce, které se vyváží mimo jiné do Evropy. Následně projedeme oblastmi obrostlými arganovými stromy, jimiž je Maroko známé. Z jejich ovoce je lisován kosmetický a potraviny olej s léčivými vlastnostmi. Poté vjedeme do oblasti malebného Antiatlasu, obývaného Berbery - původními obyvateli severní Afriky, žijícími v osadách na horských svazích. Během přejezdu bude mnoho příležitostí k fotografování. Dojezd do Tafraoute v malebném horském údolí, známého díky mandlím a výrobě tradiční vyšívané kožené obuvi. Procházka městem. Ubytování v klimatickém horském hotelu, k večeři místní speciality. (Trasa asi 200 km)

Den 3

Po snídani pokračujeme v cestě přes hory a vjedeme do subsaharské oblasti. Čeká nás zde změna krajiny - objevují se první oázy. Tyto oblasti jsou osídleny Sahařany. Během cesty zastavíme v městečku Tata. Další cesta přes malebnou pustinu nás zavede k Tissint, osadě ležící u řeky na křižovatce, kterou kdysi projížděly karavany. Obec je známá díky bylinkářům. Na večeři budou servírovány pokrmy místní kuchyně, ubytování v menším objektu. (Trasa asi 280 km)

Den 4

Po snídani se vydáme směrem k Sahaře, po dojezdu do vesnice Foum Zgouid opustíme asfalt a dále pojedeme již pouštními cestami, bývalou trasou rallye Paříž-Dakar. Cestou zveme na piknik pod akáciemi. Přenocování ve stanech v kempu na dunách Chigagga. Večeři zpestří živá hudba nomádů. Při západu slunce nás čeká jízda na velbloudech a obdivování západu slunce nad Saharou. (Trasa asi 170 km)

Den 5

Po snídani budeme pokračovat v cestě po trase Paříž-Dakar, následně vjedeme na nejdůležitější karavanovou trasu - transsaharskou trasu vedoucí údolím řeky Draa. Přes palmové háje a hradiště dojedeme do Zagory, následně zastavíme u nejvíce "filmové" pevnosti Maroka - Ait Ben Haddou. Je to nejslavnější pevnost Maroka (zapsána na seznamu UNESCO), malé opevněné město nacházející se na svahu hory. Je to místo, kde se natáčely takové hollywoodské filmy jako "Gladiátor" nebo "Klenot Nilu". Večeře a přenocování v okolí vesnice. (Trasa asi 280 km)

Den 6

Po snídani přejedeme pohořím Vysokého Atlasu. Pojedeme neobvyklou cestou přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m n.m.) do Marrákeše. Ubytování v hotelu ve starém městě. Ve večerních hodinách volný čas na magickém náměstí Djemaa el Fna. V tomto rušném centru města budeme mít příležitost vidět zaklínače hadů, kejklíře, trénované opice a ochutnat některý z pokrmů, které se podávají v místních kuchyních. Přenocování v hotelu v Marrákeši. (Trasa asi 200 km)

Den 7

Po snídani prohlídka Marrákeše - v současné době nejatraktivnějšího města v Maroku. V programu mimo jiné: slavná zahrada Majorelle, která patřila kdysi návrháři Yves Saint Laurent, projdeme se medinou, navštívíme nejkrásnější medresu v Marrákeši - Ben Youssef, navštívíme berberské bylinkářství, minaret Kutubija a kubbu (kopule přes staré latríny a očistné sály, které byly používány věřícími před modlitbami v mešitě). V odpoledních hodinách přejezd malebným pohořím Vysokého Atlasu do města Agadir. Ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa asi 270 km).

Den 8

Po snídani doporučujeme krátkou prohlídku města (dle časových možností - v závislosti na letovém řádu). Program zahrnuje mimo jiné vstup na kopec se zříceninou středověké pevnosti (kasbah). Z kopce se rozprostírá panorama města.

Termíny zájezdů

Filtr zájezdů:
datum délka strava doprava odlet cena dosp. zobrazit
LAST MINUTE 27.09.2019 8 nocí dle programu letecky Katovice −18% 20 923 Kč
LTweb