Okruh Královskými Městy Maroka - Akce Senior 50+ 4*4*4*4*

Asap-Dovolená.cz - Maroko - Poznávací zájezdy

Poloha a popis

1. den: Přílet

Po přivítaní na letišti bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Agadir, ubytování a informační schůzka s Vašim průvodcem.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Agadir.

2. den: Casablanca

Po snídani opustíme Agadir a vydáme se do největšího města marockého pobřeží, do známé Casablanky. Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět: elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). Během prohlídky města pauza na oběd (oběd v ceně výletu). Před odjezdem na hotel si uděláme krátkou pauzu s výhledem na oceán. Poté ubytování v dalším hotelu v oblasti Casablanca.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Casablanca.

3. den: Rabat + cesta do Fezu

Dnes budeme pokračovat do hlavního města krajiny, do Rabatu. Během prohlídky města uvidíme královský palác, mauzoleum Mohammeda V, antické ruiny Chellah a Hassanovu věž. Později se projdeme uličkami středověké pevnosti Kasbah of Udayas a prozkoumáme její slavné zahrady. Po prohlídce Rabatu se naobědváme (oběd zahrnutý v ceně dnešního výletu) a po obědě pokračujeme do jednoho z nejhezčích měst v zemi, do Fezu. Po příjezdu do města si vychutnáme dech beroucí výhled na město z kopce týčícím se nad městem. Před příjezdem na hotel stihneme ještě krátkou panoramatickou prohlídku města autobusem.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Fez.

4. den: Fez + Meknez

Dnes nás čeká celodenní výlet fascinujícím městem Fez. Město Fez bylo založeno v 9. století a je domovem nejstarší univerzity na světě. Celé město vč. jeho nejstarší části - Medina Fez el Bali je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Vydáme se na objevování spletitého labyrintu uliček Mediny, prohlídneme si zde mozaikovou kašnu Nejjarine a nejznámější svatyni v zemi, kde je uložená hrobka vládce Moulay Idriss II. Následuje pauza na oběd (oběd je zahrnutý v ceně dnešního výletu). Poté budeme pokračovat úzkými uličkami, které vedou židovskou čtvrtí Mellah až na předměstí, kde budeme mít možnost vidět Královský palác. Z opevnění paláce se nám naskytne neopakovatelný výhled na celé město. Poté se vydáme do dalšího města Meknez - bývalého královského města za vlády Moulay Ismaila, který toto město vybudoval. Mekness je známo jako město stovek minaretů a je zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlídneme si zachovalou městskou bránu Bab Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu, mauzoleum vládce Moulay Idriss a náměstí El Hedhim. Následuje transfer do dalšího hotelu.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Meknez.

5. den: Meknez - Beni-Mellal - Marrákeš

Dnešní den po snídani se vydáme na cestu podél úpatí pohoří Atlas směrem do královského Marrákeše. Cestou se můžeme kochat výhledy na krásnou marockou krajinu, její pohoří i údolí. V průběhu cesty si uděláme pauzu na oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Po obědě nás čeká krátká procházka městem Beni-Mellal a prohlídneme si jeho největší památky. Přes vnitrozemí pokračujeme dále do Marrákeše, kam dorazíme v podvečer a ubytujeme se v dalším hotelu.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.

6. den: Marrákeš

Po snídani opustíme hotel a vypravíme se na prohlídku Marrákeše, během které navštívíme nejpopulárnější historické památky města. První zastávkou bude mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Jako další nás čeká prohlídka paláce Bahia s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Poté si vychutnáme odpočinek v krásných zahradách Agdal, které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Odpoledne se vydáme do staré čtvrti - Medina, budeme procházet bludištěm uliček a malých náměstíček až na centrální náměstí Jemaa el-Fnaa, kde se nachází světoznámé tržiště. Nejpůsobivější atmosféru si tu však vychutnáme za soumraku, kdy se celé náměstí zaplní lidovými umělci (akrobaté, kejklíři, zaklínači hadů, žongléři...), a z otevřených stánků se line vůně čerstvě připravovaného jídla. Naší poslední návštěvou budou specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou (možnost výhodných nákupů). Následuje transfer a ubytování v dalším hotelu v Marrakéši.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.

7. den: Fakultativní výlet - Essaouira

Dnes můžeme zvolit volný den nebo si vybrat extra výlet do malebného rybářského městečka Essaouira, které je rovněž zapsáno v dědictví UNESCO. Essaouira je kosmopolitní město, ve kterém se míchají kultury, náboženství i architektura z Evropy i Afriky. To můžeme nejlépe pozorovat v staré části města Medina, kterou navštívíme. Ačkoliv toto město leží na pobřeží, podíváme se i do pobřežní pevnosti Skala de la Vile, odkud se nám naskytnou krásné výhledy na přístav i oceán. Oblast Essaouiry je rovněž známa výrobou arganového oleje, proto se během cesty zastavíme v manufaktuře, kde můžeme vidět tradiční způsob výroby tohoto produktu. Večer máme možnost zúčastnit se tradiční folklórní show s večeří ve starém paláci v Marrákeši. Během večeře se podávají typické marocké speciality. Po večeří návrat zpět do hotelu.

Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.

8. den: Fakultativní výlet - Agadir a odlet zpět do Prahy

Ještě před odletem zpátky do Prahy budeme mít možnost navštívit město Agadir (fakultativní výlet). V Agadiru si prohlédneme staré město, hrad, místní tržnici a další zajímavá místa. Plánovaný odlet do Prahy je až ve večerních hodinách a po prohlídce města nás čeká transfer na letiště a let zpět do Prahy.

Vybavení Hotelu

Ubytování je zajištěno v hotelech kategorie 4* dle programu (1+1+1+1+1+2 nocí). Názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilistrativní.

Stravování

Polopenze. Snídaně formou bufetu, večeře bufet nebo servírované menu.

Služby za poplatek

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,- Kč / osoba

- Možnost dokoupení večeří za příplatek 79,- Eur / osoba / pobyt (platba na místě u delegáta).

- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 199,- EUR,- Eur, který obsahuje:

- Výlet Casablanca vč. oběda (2. den)

- Výlet Rabat + Fez vč. oběda (3. den)

- Výlet Fez + Meknez vč. oběda (4. den)

- Výlet Meknez - Beni-Mellal - Marrákeš vč. oběda (5. den)

- Výlet Marrákeš vč. oběda (6. den)

- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek

- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

- Transfer na jednotlivé výlety

Extra výlety (7. a 8. den): Výlet do malebného rybářského městečka Essaouira, večerní výlet tradiční folklórní show s večeří ve starém paláci v Marrákeši a výlet do Agadiru (8. den) - cena bude upřesněna na místě delegátem (tyto výlety nejsou zahrnuty v programovém balíčku).

Poznámka

- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 1 500 Kč / osoba.

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.

- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.

- Výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců a obědů nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.

- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.

- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 3 měsíců po návratu z krajiny.

- Místní pobytová taxa: 30 EUR / osoba / pobyt splatnou na místě na místě u delegáta.

Termíny zájezdů

Filtr zájezdů:
datum délka strava doprava odlet cena dosp. zobrazit
LAST MINUTE 26.09.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −48% 11 990 Kč
LAST MINUTE 03.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −48% 11 990 Kč
LAST MINUTE 03.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha 10 870 Kč
LAST MINUTE 10.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −48% 11 860 Kč
LAST MINUTE 10.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −48% 11 990 Kč
LAST MINUTE 17.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −44% 12 850 Kč
LAST MINUTE 17.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −48% 11 990 Kč
LAST MINUTE 24.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −44% 12 850 Kč
LAST MINUTE 24.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −43% 12 990 Kč
LAST MINUTE 31.10.2019 7 nocí polopenze letecky Praha −44% 12 850 Kč
LTweb