Martinik

Ostrov Martinik je přibližně 80 km dlouhý a 30 km široký. Zabírá rozlohu 1128 km2. Celoročně Vás čekají příjemné teploty 26-30 stupňů. 

Velkou výhodou pro cestovní je příslušnost k francouzskému území a tím pádem jste v Evropské Unii se všemi výhodami včetně roomingu.

Více o historii zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Martinik

Přibližně před 20 lety ostrov Martinik začala místní samospráva intenzivně chránit před negativními vlivy civilizace a musíme konstatovat, že s velkým úspěchem. Pokus si projdete místní deštné pralesy či vystoupáte na nejvyšší vrchol - činnou sopku Mont Pellé, dáte nám za pravdu. Tato krásná hora je pod pečlivým monitoringem vulkanického úřadu, aby se neopakovalo neštěstí z roku 1902, kdy při výbuchu sopky zahynulo skoro 30.000 obyvatel.

Najdete zde minimum hotelů s all inclusive, Martinik je spíše zaměřen na poznávání přírodních krás. Samozřejmě zde najdete i krásné písečné pláže. 

Martinik je zámořský department Francie. Ostrov je součástí souostroví Malých Antil, které leží v Karibském moři. Hlavním městem je Fort-de-France a úředním jazykem je francouzština. Na Martinik lze vycestovat pouze s občanským průkazem ČR.

Martinik je známý svojí francouzskou koloniální architekturou, národnímy parky s vodopády a panenskou přírodou. Na Martiniku je možné se vydat na trekking k činné sopce, výlety lodí nebo rybolov.

Martinik je omývám tyrkysovým Karibským mořem. Břehy ostrova jsou proslaveny pro své dlouhé, bílé a písečné pláže bez lidí a banánové plantáže. Na Martiniku si můžete vychutnat skvělou Kreolskou kuchyni a slavný karibský rum.

LTweb