Korfu

Ostrov Korfu, nazývaný též Kerkyra, leží v severozápadním cípu Řecka. Je jedním z nejzelenějších a v očích mnoha lidí nejkrásnější ostrov země, možná i světa. Díky většímu množství srážek než na ostatních ostrovech je zde velmi velký počet druhů a hojnost rostlin. I proto je znám jako Zelený ostrov. Jako byste ani nebyli v Řecku. Místo rozžhavených, vyprahlých plošin vás tu čekají kopečky pokryté bujnou zelenou vegetací. Ostrov, pro nějž se v češtině vžila zkomolenina anglického názvu Corfu (Korfu), má tvar zkroucené nálevky a není nijak veliký, ani ne 600 km2. Díky členitému tvaru ale pobřeží měří 217 kilometrů a pláží je tu víc než dostatek. Za těmi snad nejlepšími místy ke koupání musíte na sever a severozápad ostrova. Krajina je tady členitější a pobřeží spadá do moře řadou útesů a skalisek. Téměř dokonale půlkruhový tvar má zátoka Agios Georgios. Když na ní pohlédnete z výšin okolních kopců, skoro se nechce věřit, že něco tak pravidelného je dílem přírody.

Sidari

Sidari, původně rybářská vesnice, dnes oblíbené letovisko známé svým rušným nočním životem, leží na severovýchodě ostrova. Pláže i pobřeží v okolí vynikají neobyčejnou krásou. Žlutobílé pískovce zvláštních a bizarních tvarů zde vytvářejí mnoho zátok a úzkých kanálů, z nichž nejznámější je jistě "Canal D`Amour" (voda je zde však studenější). Vysoké skalní útesy a ostrůvky kolem nich se rozprostírají k mysu Drastis a dále až k Peroulades. Pláže v samotném Sidari jsou písčité a lze na nich provozovat řadu vodních sportů (banana, ringo, parasailing, vodní lyžování, wakeboard). V centru naleznete velké množství obchodů se suvenýry, potravinami, ovocem a zeleninou či oblečením, restaurací, taveren, rychlých občerstvení, kaváren, cukráren, diskoték, barů (i s velkými obrazovkami pro sledování sportovních přenosů), dále pak směnárny, bankomaty, půjčovny aut, motocyklů, kol. Je zde též 24 hodinový zdravotní servis (středisko), lékařské ordinace, lékárny aj. Autobusy směrem do hlavního města Kerkyry či do Kassiopi jezdí několikrát za den (jednosměrný lístek stojí cca 3,60€).

Agios Gorgios

Středisko leží v širokém zeleném pásu stromů, po jehož okraji se táhne krásná písčitá pláž. Agios Gordios je místem, které je vhodné pro klidnou dovolenou, stále není i z hlediska kapacit zasaženo turistickým ruchem.

Agios Ioanis

Letovisko Agios Ioanis se nalézá mezi městečky Benitses a Moraitika v jižní části ostrova Korfu. Letovisko je velice klidné a pohodové, zasazené v rozsáhlých zelených olivových hájích. Najdete zde velice hezké oblázkové pláže. Doporučujeme půjčení auta.

Acharavi

Letovisko Acharavi se nachází na severním pobřeží ostrova, jehož centrum je lemováno obchody a restauracemi. Několik příčných cest na pláž vás dovede k mnoha tavernám, ve kterých si můžete vychutnávat místní i mezinárodní speciality a kochat se při tom výhledem na moře. V letovisku je také velký aquapark Hydropolis, kde se zabaví děti i dospělý. Do hlavního města a sousedních vesniček jezdí několikrát denně místní autobusová linka.

Benitses

Letovisko Benitses bylo původně malá vesnice, jejíž obyvatelé se živili především rybolovem a v malém i zemědělstvím. Začátek turistického ruchu v této oblasti byl velmi žívý a byl znám svým divokým nočním životem. Nyní je oblast vhodná pro odpočinkovou rodinnou dovolenou s dětmi a je velice klidná. Je situované na východním pobřeží ostrova Korfu a vzdálené přibližně 12 km od hlavního města Korfu, kam se lze dostat místní autobusovou dopravou. Celá oblast je obklopena krásnou zelenající se krajinou, která nabízí svým návštěvníkům spoustu možností pro pěší výlety do okolí této malebné přímořské osady. Za návštěvu stojí určitě také místní Muzeum mušlí, kde lze kromě různých lastur a schránek obdivovat unikátní mořské živočichy. Dalším velkým lákadlem této oblasti je 2 km vzdílený Achillion, zámeček z 19 století postavený pro rakouskou císařovnu Sissi, která zde travila mnoho času. 

Pobřeží Benitses je lemováno převážně oblázkovými nebo kamenitými plážemi, které byly pro své čisté a průzračné moře oceněny modrou vlajkou EU. Místní i okolní pláže jsou vhodné pro šnorchlování a potápění. Jejich nespornou výhodou je to, že i během hlavní sezóny nebývají přeplněné. A pokud vám hotelová pláž nebude vyhovovat, o kousek dál najdete určitě tu svou. Nechybí zde provozovny vodních sportů a k pronajmutí slunečníky a lehátka. Z malého přístavu odplouvají čluny, jenž pořádají výlety na nedalekou řeckou pevninu a nebo do hlavního města ostrova Korfu.

Benitses se také může pochlubit skvělou kuchyní v místních tavernách, kde můžete ochutnat výborné rybá speciality i plody moře. Samozřejmostí je i evropská a mezinárodní kuchyně, ale přeci jenom jsme v Řecku a tak spíše doporučujeme ochutnávat místní dobroty.

Dassia

Necelých 14 kilometrů od hlavního města Korfu naleznete poklidné letovisko Dassia. Přivítá vás písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, kde naleznete i možosti sportovního vyžití. V letovisku je mnoho barů a taveren, kde máte možnost prožít krásnou dovolenou a ochutnat mnoho řeckých a středomořských specialit. Pro případné milovníky nočního života jsou zde i dvě diskotéky. V Dassia je i menší supermarket a zastavuje zde místní autobusová doprava, kterou můžete využít k prozkoumání ostrova.

Více o letovisku Dassia zde: www.dassia-corfu.net

Ermones

Ermones je malé turistické středisko na severozápadním pobřeží ostrova Korfu, které najdete v v malém zálivu, obklopené malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem. Zdejší pláž je písčitá s malým výskytem oblázků, na jejích okrajích se vyskytují skaliska a kamení. Díky své čistotě a přístupnosti je vhodná i pro děti. Vzhledem k poloze pláže na úpatí strmé skály, které vévodí hotelová střediska, byla zde pro návštěvníky vybudována malá lanovka, kterou lze využít k dopravě na pláž a zpět. Golfisty jistě potěší, že kousek od resortu se nachází luxusní golfový komplex. Menší pláž směrem na Sidari je neoficiálně nudistická.

Gouvia

Gouvia je živé letovisko postavené na místě staré benátské loděnice.8 km od hlavního města Kerkyra ve východní části ostrova. V letovisku je oblázková pláž Gouvia Bay s veškerým servisem a v okolí najdete i několik malých oblázkových nebo písečných pláží schovaných v malých zálivech. Doporučujeme navštívit i několik kilometrů vzdálenou pláž Kontokali. Hlavní ulice žije ruchem taveren, obchodů a barů. 

Perama

Perama je klidné letovisko 10 km od hlavního města Korfu. Zde vás nebude rušit bujarý noční život. Z letoviska je výhled na poloostrov Kanoni na který vede z Perama hráz. Na Kanoni se nachází ruiny starověkého města Paleopolis. Z letoviska je zajištěna pravidelná autobusová doprava do Korfu

LTweb