Kos - sever

Lambi

Lambi je klidné letovisko na severním pobřeží ostrova Kos. Je vhodné pro klidnou rodinnou dovolenou, nicméně jeho poloha - 20 minut chůze od centra hlavního města, uspokojí i klienty hledající zábavu. Pláže jsou v Lambi písečné a pozvolným vstupem. Hlavní ilice směřující do města Kosu je plná obchodů, taveren a barů. Letovisko má také velice dobré a časté spojení s Kosem místní dopravou.

Marmari

Menší klidnější letovisko Marmari ležící mezi Tigaki a Mastichari. Podél moře se táhne jedna z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově Kos s pestrou nabídkou vodních sportů. Vesničkou vede hlavní třída, kde je několik marketů, jeden větší supermarket, několik restaurací a taveren s místními specialitami. Doporučujeme individuální návštěvy města Kos městským autobusem, který jezdí poměrně často. Dále doporučujeme procházky nebo výlety do okolí (v cca 5 km vzdáleném letovisku Tigaki je solné jezero Alikes, kde hnízdí a zimují vodní ptáci. Kdysi dávno se zde těžila sůl). Letovisko je ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi. 

Mastichari

Letovisko Mastichari si zachovává nenapodobitelnou atmosféru přístavní rybářské vesničky. Místní taverny jsou vyhlášené po celém ostrově výbornými čerstvými rybami. Letovisko se nachází na severním větrnějším pobřeží ostrova, 25 km od hlavního města Kos, a jeho poloha je ideální pro podnikání výletů do okolí a na blízké ostrovy Kalymnos a Pserimos. Centrum samotné vesnice je od pláže vzdáleno cca 2 km a nabízí několik restaurací, barů a obchůdků. Je to klidné letovisko s pěknými přírodními plážemi a malými vesničkami v okolí. Spojení s hlavním městem zajišťují linkové autobusy. Letovisko vyhlášené krásnými plážemi je ideální pro strávení romantické i rodinné dovolené. V letovisku se také nachází vodní zábavní park.

Tigaki

Letovisko Tigaki leží u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova s pozvolným vstupem do moře a je tak ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nachází se 12 km západně od hlavního města Kos a je oblíbené pro svou příjemnou atmosféru. Centrum Tigaki tvoří dvě hlavní ulice, které jsou lemované spoustou taveren, barů, diskoték a obchůdků. Poloha letoviska je ideálním místem pro vodní sporty, oblíbená je zde také cykloturistika. Podél pobřeží můžete dojet do hlavního města nebo můžete využít pravidelné spojení místními linkami. Letovisko je vhodné pro klienty všech věkových kategorií a je ideálním místem pro strávení aktivní rodinné dovolené plné zábavy.

LTweb