Rhodos - Faliraki/Kalithea

Faliraki je nejznámější letovisko východního pobřeží ostrova Rhodos. Nalézá se na dlouhé písečné pláži s nabídkou všemožných sportovních aktivit. V centru letovisku najdete restaurace, taverny, bary, kluby, diskotéky, obchody, zlatnictví, klenotnictví, zdravotní středisko, bankomaty, banky, adrenalinové sporty, lunapark a na okraji letoviska je také moderní vodní park. Středisko ožívá navečer, kdy se začínají sjíždět i hosté z okolních letovisek. Pokud ovšem máte raději klid a relax, můžete zvolit hotel na okraji a zde je možné prožít i klidnou rodinnou dovolenou.

Letovisko Kalithea leží 3 km od Faliraki. Je to malá vesnička ležící stranou od turistického ruchu. Do rušného letoviska Faliraki, kde jsou bary, taverny, vodní sporty, diskotéky, pekárna a lékárna je to asi 3 km. Hotely a hotelové komplexy navazují jeden na druhý a většina z nich stojí bezprostředně u moře. Aqua park je vzdálen asi 1 km. Do hlavního města, ale i do Faliraki nebo k termálním lázním se dostanete snadno i místní autobusovou dopravou.

Termální lázně Kalithéa postavil v malé krásné zátoce architekt Pietro Lombardi ve 20. letech mibulého století a patřili k velkým lákadlům ostrova Rhodos. Léčily se zde choroby kloubů, cukrovka a potíže ledvin a žlučníku. Lázně byly za 2. sv. války zcela vybombardovány a v roce 2007 byly nákladně zrekonstruovány. Můžete se tak opět potěšit jejich orientální nádherou a vyzkoušet termální prameny, které vyvěrají z moře. Lázně jsou přístupné veřejnosti. Doporučujeme návštěvu.

 

LTweb