Rhodos - Kiotari/Lindos

Letovisko Kiotari nalezneznete přibližně 60 km jižně od Rhodosu na východní straně ostrova. Je to malá vesnička, naleznete zde několik taveren, barů, obchodů a lékárnu. Je to klidné letovisko vhodné pro rodiny s dětmi. Podél letoviska se táhne pláž s hrubým pískem, místy s oblázky. Moře jhe zde velice čisté a i z tohoto důvodu je pláž oceněna modrou vlajkou EU.

Menší letovisko Kalathos se nachází na východním pobřeží, 6 kilometrů od Lindosu a jeho světoznámé akropole (druhá nejzachovalejší v Řecku). Městečko si stále i přes narůstající turistický ruch zachovává poklidnou středomořskou atmosféru. V letovisku samozřejmě najdete taverny, bary a obchody.
V oblasti se nacházejí dlouhé písečno oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody vhodné především pro rodiny s dětmi. 

 

Lindos

Starobylé historické městečko, které patří k nejoblíbenějším a nejromantičtějším místům nejen ostrova Rhodos, ale celého Řecka. Společně s hlavním městem Rhodos je Lindos vyhlášen jako památka patřící pod UNESCO. Dominantou bílého města je Akropole s chrámem bohyně Athény, odkud je nádherný výhled na zátoku sv. Pavla. Chrám a akropole se datuje do 4. století př.n.l. Ve 14. století byla akropole obestavěna benátskou pevností. Malebné uličky vydlážděné oblázky  lákají turisty k posezení v místních tavernách a kavárnách. Skalnatá zátoka sv. Pavla je téměř oddělená od otevřeného moře, úzké a krátké pláže se nachází pod Akropolí Lindosu - určitě ji znáte, objevuje se na všech propagačních materiálech o Lindosu a Rhodosu. Naproti akropoli jsou pozustatky kruhové stavby, údajně mauzolea posledního vládce Lindosu.

Lachania

Vesnička Lachania leží na jihu ostrova Rhodos. Krásné malé letovisko zasazené do borového háje je přímo idilické pro strávení klidné dovolené. Původní obyvatelé zde již téměř nežijí, vesničku postupně skoupili a zainvestovali lidé z jiných částí Evropy, kterým Lachania učarovala a naní zde žijí. Nacházejí se zde krásné pláže a křišťálová voda. Na pobřeží je řada taveren, které jsou známé svými vynikajícími mořskými plody.

Lardos

Lardos je malé letovisko které vzniklo podle stejnojmenné vesničky vzdálené 2 kilometry. Nachází se na východní straně odtrova 6 km od historické akropole Lindos. Na 2 km dlouhé krásné písečno oblázkové pláži je možnost provozování vodních sportů. V letovisku najdete obchody, taverny, bary včetně lékárny, pekárny a půjčovny aut.
Hlavním turistickým zahákem mimo krásné pláže je akropole v Lindosu. 

LTweb