Zakynthos

Zakynthos je hlavní město a přístav ostrova, které mápřibližně 12 000 obyvatel se rozkládá na svazích kopců pod zbytky benátské pevnosti Kastro. Z nich je úžasný panoramatický pohled na celý Zakynthos a okolní moře. Původně mělo hlavní město Zakynthos desítky kostelů a benátských domů, ale kvůli zemětřesení v roce 1953 se jich zachovalo velmi málo. Zemětřesení srovnalo 95 % ostrova se zemí a zachovaly se jen 3 budovy - katedrála sv. Dionýsa, budova Národní banky a kostel sv. Nikolase. Budovy a domky mají charakteristickou okrovou barvu a lodžie s benátskými oblouky. Nenechte si ujít procházku přístavní ulicí nebo obchodním centrem s malebnými arkádami a určitě navštivte muzeum se sbírkami byzantského malířství. Nejrušnější život objevíte zřejmě na náměstí sv. Marka. Naopak přemítat v klidu můžete v malých tichých uličkách, lemovaných starými domy se zahrádkami plnými jasmínů.

Více informací: Wikipedia

Agios Sostis a Porto Koukla jsou letoviska pro prožití klidné dovolené. Písečné a oblázkové uzší pláže, olivové háje a klid, to je předností této lokality.

Argassi se rozkládá 4 km od hlavního města Zakynthosu a je známé především jako živé letovsko se spoustou zábavy. Výběžek ostrova, na kterém leží je plný zeleně, nejvíce na ostrově. Nad letoviskem je možné navštívit ruiny starého kláštera.
Pláž v letovisku je úzká písečná, doporučujeme navštívit krásné písečné pláže ve Vassilikos vzdáleném 10 km, nebo na pláž Agios Nikolaos, kam vás při zakoupení plážového setu doveze místní bus zdarma.

Kalamaki je jedno z nejoblíbenějších letovisek na ostrově. Nachází se na dlouhé písečné pláži která je známá výskytem a hnízděním želv Caretta (odpoledne na ně můžete narazit i ve vodě - krásný zážitek). Navečer se pláž z důvodu ochrany želv zavírá.
V letovisku najdete vše, co potřebujete ke strávení hezké dovolené, obchody, taverny, půjčovny. Vzdálenost z hlavního města je 5 km a každou chvíli jezdí místní bus. Na opačnou stranu ve vzdálenosti 2 km je letovisko Laganas známé svým nočním životem.
Kalamaki doporučujeme jako ideální lokalitu pro strávení krásné dovolené na pláži.

Laganas je nejrušnější, nejoblíběnější a největší letovisko na ostrově. nabízí vše, co od dovolené očekáváte. Je oblíbené u anglické klientely o čemž se přesvědčíte na každém kroku. 5 km písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná pro rodiny s dětmi. Pokud by jste byli již ruchem na hlavní pláži v Laganas unaveni, vydejte se směrem na sever k letovisku Kalamaki, kde najdte určitě ten svůj kousek pláže.
Laganas je trochu kuriozní letovisko, hlavní silnice zde například končí v moři a další kuriozitou jsou mořské želvy. Půjdete-li směrem na Kalamaki, uvidíte na pláži trojnožky, které upozorňují na želví hnízda. Brzy ráno nebo během dopoledne, budete-li mít štěstí, můžete spatřit právě vylíhnutou želvičku, mířící do moře. Nikdy ji však neberte do rukou nebo neodnášejte do vody. Pokud již svítí slunce, dělejte jí stín a směřujte ji tak, aby se k moři dostala co nejrychleji
Doporučujeme klinetům, kteří vyhledávají divokou noční zábavu a mají rádi živé letoviska.

Menší prázdninové letovisko Tragaki je známé zejména díky pěstování vinné révy, ovoce a oliv. Vinice a sady se rozprostírají okolo celého letoviska. Krajina je bohatá na zeleň a dodává oblasti romantický ráz. Tragaki se nachází 2 km od letovisek Planos/Tsilivi a je vhodné zejména pro milovníky romantické a klidné dovolené. V okolí můžete navštívit např. Starý klášter a výstavu tradiční hrnčířské tvorby. Na pláži si můžete užít koupání v průzračném moři s pozvolným vstupem do moře.
Doporučujeme pro klienty vyhledávající klidnou dovolenou.

Tsilivi je velice oblíbené letovisko umístěné v krásné zelené přírodě. Pláž je zde písečná s pozvolným vstupem do moře a průzračným mořem. V okolí najdete mnoho romantických malých pláží. Letovisko se je poměrně roztáhlé, táhn ese v délce několika kilometrů podél hlavní silnice okolo které najdete taverny, obchody a stánky s ovocem.

V letovisku je též vodní park Tsilivi waterpark (www.tsiliviwaterpark.com) s mnoha atrakcemi, skluzavkami a tobogány. Doporučujeme také navštívi mys Gaidaros s malebným přístavem a starou hostorickou benátskou obranou věží.

letovisko je vhodné pro všechny generace.

LTweb