Mallorca

Mallorca je největší ostrov Španělska a zárověň i Baleárských ostrovů. Již od středověku sehrává ostrov velice důležitou roli v námořní dopravě, ale od počátku 16. století s objevením Ameriky se význam ostrova stálě zmenšoval. Velký obrat nastává od 60 let minulého století, kdy je ostrov objeven turisty a nastává prudký rozvoj této dříve chudé zemědělské oblasti.

Mallorca svou krásou uhranula mnoho známých osobností. Je rozmanitá, každá část ostrova má své kouzlo a z tohoto důvodu se může chlubit velkým počtem opakovaně se vracejících klientů.

Severní a východní část ostrova má krásné pláže a jsou zde soustředěny luxusní hotely vhodné pro rodinnou dovolenou. Jížní část v okolí hlavního města Palmy je známá jako středisko denní i noční zábavy a je vyhledávana především mladšími klienty.

 

Výlety Mallorca

 

Formentor

Výlet je zahájen návštěvou tradičního trhu ve starobylé vesničce Sineu, jejiž tradice sahá až do roku 1306. Užijete si atmosféru trhu s domácími zvířaty, řemeslnými výrobky, čerstvým ovocem a zeleninou. Dále se podíváte na nejfotogeničtější místo ostrova – mys Formentor. Z vyhlídkové plošiny, která je situovaná v nadmořské výšce 200 m nad mořem, si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy omývané ocelově modrým mořem. Budete si moci zaplavat na panenské pláži obklopené středozemním lesem a strávíte příjemnou plavbu na pohodlné lodi. V ceně výletu je zahrnuta doprava autobusem a lodí, vstupné a průvodce.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 4 – 12 let: 1.190 Kč/595 Kč

 

Okruh ostrovem Mallorca

Celodenní výlet, jehož cílem je objevit to nejkrásnější, co může ostrov Mallorca nabídnout. Program začíná návštěvou města kožených výrobců Inca a pokračuje do pohoří Sierra de Tramuntana, projedete klikatou horskou silničkou kolem nejvyššího vrcholu ostrova. Zavede vás do krásného zálivu Sa Calobra, kde je dostatek času na vykoupání a oběd nebo nahlédnutí do soutěsky. Následuje cca 30minutová plavba lodí kolem západního pobřeží, kterou zakončíte v přístavu Port de Soller (rodiště Joana Miró), poté se projedete starobylou tramvají k místnímu vlakovému nádraží. Na závěr bohatého programu se svezete místní raritou (dřevěným vláčkem) zpět do Palmy de Mallorca a odtud zpět do hotelů. V ceně výletu je zahrnuta doprava autobusem, jízdné lodí, tramvají a vláčkem a průvodce.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 4 – 12 let: 2.100 Kč/1.050 Kč

 

Valldemosa a la Granja

Půldenní výlet nejen pro milovníky klavírní hudby. Přes pohoří Tramuntana dojedete do malebného městečka Valldemosa, které proslavil svým pobytem Frederic Chopin. Dále zde pak navštívíte Palác krále Sancha, kde si můžete v koncertním sále poslechnout cca 20minutový koncert právě z díla Frederica Chopina. Poté návštěva typické mallorské usedlosti z 12. století La Granja, která se nachází 15 kilometrů od hlavního města Palma, kde budete mít možnost poznat zdejší tradice a ochutnat typické mallorské produkty. V ceně výletu je zahrnuta doprava autobusem, vstupné a průvodce.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 4 – 12 let: 1.000 Kč/500 Kč

 

Dračí jeskyně a jeskyně Hams

Celodenní výlet, který vás zavede na klidné východní pobřeží ostrova, začnete v továrně na výrobu umělých perel v druhém největším městě ostrova Manacoru. Poté následuje prohlídka jeskyní Hams, kde můžete pozorovat krápníky rostoucí proti přírodním zákonům. Poté vás čeká návštěva známější Dračí jeskyně, v níž můžete kromě krápníků obdivovat i jedno z největších podzemních jezer světa, u kterého vám zahrají muzikanti plující na osvětlených loďkách. K východu z podzemí se dostanete buď po mostě, nebo jednou z loděk, která vás přes jezero převeze. Program pamatuje i na oddych v městečku Porto Cristo, kde je čas na oběd. V ceně výletu je zahrnuta doprava autobusem, vstupné do jeskyní a průvodce.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 4 – 12 let: 1.600 Kč/800 Kč

POZNÁMKA

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. Poplatky za vstupy, lodní lístky apod. nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

LTweb